Zamknij

Działkę sprzedadzą za niższą cenę

10:00, 31.05.2020 | E.K
Skomentuj
REKLAMA

– To niezbyt dobra wiadomość. Nie udało się zbyć w pierwszym przetargu nieruchomości przy ulicy Kościerskiej – mówił na sesji burmistrz Arseniusz Finster. Z czego zostanie więc opłacona modernizacja Chojniczanki?

Dopytywał o to radny Bartosz Bluma. – Ze sprzedaży tej nieruchomości miały być środki na realizację inwestycji na stadionie Chojniczanki – mówił radny PiS-u. Jak dodał, była mowa o tym, że jest chętny na tę nieruchomość, a przychody z tej inwestycji oszacowano na 8-10 milionów złotych. – Już pan burmistrz zapowiedział, że aż o 25 procent chce obniżyć cenę wyjściową w kolejnym przetargu. Co jest przyczyną tak drastycznej obniżki? – drążył. Arseniusz Finster wyjaśniał, że te 10 milionów, o których mówił Bluma, to 7,5 mln zł netto, bo samorządy odprowadzają podatek VAT. – Moja analiza o tych 25 procentach jest racjonalna, bo przebadałem ceny nieruchomości przemysłowych i większych działek. W zeszłym roku za jeden hektar otrzymaliśmy 530 tys. zł. Dlatego do takiej kwoty zamierzam cenę tej nieruchomości obniżyć. Wolę obniżyć i sprzedać – mówił włodarz. Dodał, że nie ma w zamian innych nieruchomości, żeby je spieniężyć i w ten sposób realizować dochody miasta. – Koszt modernizacji stadionu to około 6 mln zł. Jeśli sprzedamy działkę, to źródło finansowania będzie – mówił. Do tego wpłynęło też 5 mln zł od gminy Chojnice. – Inwestycja na stadionie Chojniczanki jest wykonywana wzorcowo. Nie spodziewałem się, że trafimy na tak dobrą firmę. Na początku czerwca ma być układana murawa i jeśli wykonawca pozwoli, będzie można w lipcu z niej korzystać – zapowiadał. Natomiast jaka będzie ostateczna cena nieruchomości przy Kościerskiej w drugim przetargu, zostanie wkrótce ustalone.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 21 maja 2020, nr 21/934

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz