Zamknij

W Boże Ciało nie będzie tradycyjnych procesji

13:23, 04.06.2020 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Biskup pelpliński zdecydował, jak będzie wyglądać tegoroczne Boże Ciało. Nie odbędą się tradycyjne procesje ulicami miast i wsi.

Zgodnie z decyzją biskupa Ryszarda Kasyny nie zostaną w tym roku zorganizowane procesje ulicami i nie będą stawiane cztery ołtarze. Natomiast po każdej mszy świętej w Boże Ciało będzie organizowana procesja wokół kościoła, a jeśli nie będzie takiej możliwości, to w samej świątyni. Poza tym w kościołach w godzinach 15.00-18.00 lub do wieczornej mszy będzie można adorować Najświętszy Sakrament.

Jak informuje ksiądz dziekan Jacek Dawidowski, na przykład w jego parafii Najświętszy Sakrament będzie można adorować (przez całe święto aż do północy) w Kościele Gimnazjalnym. Msze natomiast będą odprawiane w bazylice. Z kolei w trakcie oktawy Bożego Ciała będą się odbywać procesje wokół kościoła.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

VikingViking

6 3

No i bardzo dobrze! Niech sobie chodzą wokół kościoła nawet przez 24 godziny, nic mi do tego. Ale przynajmniej ocaleją tysiące młodych brzózek ścinanych każdego roku chyba dla jakiejś fanaberii kleru, bo dla Boga to nie może być czymś miłym. Chyba tylko ciemny lub uważa, że jeżeli "morduje" drzewa lub zwierzęta to wyłącznie na chwałę Bogu. Jak widać ciemny lud, pozostanie ciemnym do końca świata! 16:20, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JASJAS

1 0

I niech tak zostanie na wieki wieków amen. 21:26, 09.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz