Zamknij

Piły i wiertarki ucichły. Nie ma pieniędzy

08:00, 06.06.2020 | E.K
Skomentuj
REKLAMA

Prace przy centrum kultury w Brusach zostały wstrzymane. Nie udało się zdobyć dofinansowania z urzędu marszałkowskiego.

Budowa centrum kultury to potężna i kosztowna inwestycja. Jej wartość wyceniona została na 8 mln zł. Obiekt cały czas jest wyłączony z użytkowania, a pracownicy przenieśli się m.in. do chaty w Brusach-Jagliach.
Zostało wykończenie
Remont ruszył już w 2019 roku. – Dwa etapy, które były zaplanowane, zostały zrealizowane – mówi Witold Ossowski, burmistrz Brus. Co w tym czasie zrobiono? – Wymieniono m.in. okna, wykonano instalację kanalizacyjną, przebudowano ściany – wylicza Anna Orlikowska, dyrektorka centrum kultury w Brusach. Zaplanowano budowę nowych pomieszczeń administracyjnych i magazynowych. Wreszcie przyszedł czas na ostatnią część. – W tym etapie miały się odbyć prace wykończeniowe: kładzenie płytek na ścianach, posadzkach, wykonanie instalacji nagłośnieniowej, zrobienie elewacji, montowanie windy, schodołazu, kurtyny. Jeszcze sporo prac jest do wykonania – mówi Orlikowska.
Nie ma funduszy
Miał być ogłoszony przetarg na trzeci etap, ale nie ma pieniędzy. – Ubiegaliśmy się o dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego, a dokładnie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i mieliśmy szansę może nie na milion złotych, ale co najmniej 500 tys. zł byśmy otrzymali – uważa Witold Ossowski. Padły wstępne deklaracje, ale niestety na tym się skończyło. – W czasie epidemii wszystkie środki zostały skierowane do domów pomocy społecznej. Dlatego nasz projekt nie otrzyma dofinansowania – wyjaśniał na sesji włodarz. Dodał, że jest to spore utrudnienie i niewykluczone, że czas wykonania inwestycji się przedłuży. Jej realizacja miała się zakończyć w grudniu tego roku. Burmistrz zapewniał, że będzie starał się pozyskiwać środki zewnętrzne, a ostateczne decyzje co do dalszych losów centrum kultury mają być podjęte w niedługim czasie.

Na zdjęciu: Na razie w centrum kultury nie widać budowlańców.

fot. UM w Brusach

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 28 maja 2020, nr 22/935

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Bruszanin Bruszanin

5 0

Remont za 8 mln. zł. ? Tylko pogratulować! 10:55, 06.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz