Zamknij

Rapując, pomagają służbom medycznym

13:51, 17.06.2020 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

Kilka tygodni temu w sieci wystartowała akcja #Hot16Challenge2, która choć początkowo skierowana była do osób związanych z rapem, to ogarnęła niemal cały kraj. Inicjatywa dotarła też do naszego regionu. Wziął w niej udział m.in. burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, który wczoraj opublikował nagranie swoich 16 wersów.

#Hot16Challenge2 polega na nagraniu 16 linijek tekstu i wpłaceniu dowolnej kwoty na zbiórkę, która dedykowana jest medykom w walce z koronawirusem. W nagraniu zamieszczonym w sieci należy też nominować do akcji kolejne osoby. Dzięki zaangażowaniu wielu osób działających nie tylko w świecie muzycznym, udało się już zebrać niemal 3 mln 600 tys. zł. Rapują nie tylko raperzy ale także gwiazdy pop, politycy i osoby kompletnie niezwiązane z branżą muzyczną. Rękawicę podjął m.in. prezydent Andrzej Duda. Motywem przewodnim jego tekstu był ostry cień mgły, który stał się później materiałem do memów i żartów.

Osoby z naszego podwórka też włączyły się do zabawy. W mediach społecznościowych swoje nagranie opublikował m.in. burmistrz Chojnic Arseniusz Finster (na zdjęciu). – Rapuję o COVID-zie, deszczówkach, Chojnicach i turystach – zaznacza włodarz. Dla niego występ przed kamerą nie był wcale taki trudny. Dużo więcej problemów sprawił mu montaż filmu. Swoje 16 wersów nagrali też m.in. wiceburmistrz Adam Kopczyński, reżyser Grzegorz Szlanga i szef ChCK Radosław Krajewicz. Nominowany do wyzwania został też m.in. nowy prezes Chojniczanki Jarosław Klauzo.

Jesteście ciekawi, jak wypadli nominowani? Filmy z wybranymi nagraniami można odsłuchać, klikając w odnośnik. Więcej na temat akcji społecznych, na przykład zachęcających do robienia pompek, w jutrzejszym wydaniu "Czasu Chojnic."

Posłuchaj jak rapuje prezydent Andrzej Duda

Grzegorz Szlanga uważa, że w czasie wykonywania swojej 16 mógłby nagrywać bajki

Radosław Krajewicz śpiewa o tym, że dzisiaj każdy może być artystą

Burmistrz Arseniusz Finster w swojej 16 nawija m.in o deszczówkach

Swoje marzenie o rapowaniu spełnił też Adam Kopczyński

Inicjatorem akcji #hot16challenge2 jest raper Solar.

W akcji wziął udział także doktor prawa Marcin Matczak


fot. kadr z #Hot16Challenge2 w wykonaniu Arseniusza Finstera.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz