Zamknij

Nieprawidłowości w jednym z lokali wyborczych?

17:54, 28.06.2020 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy skarżą się na ciasnotę w lokalu wyborczym na osiedlu Kolejarz. Przewodniczący osiedla zauważa też, że ratusz za mało nagłośnił lokalizację miejsca głosowania i niektórzy nie wiedzieli, gdzie oddawać głosy.

Głosowanie w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 18 w Chojnicach odbyło się w innym miejscu niż zwykle. Do tej pory mieszkańcy głosowali w przedszkolu przy Wyszyńskiego. Teraz mają do dyspozycji budynek socjalny przy Orliku na osiedlu Kolejarz. Przy zmianie lokalizacji chodziło głównie o względy związane z koronawirusem i o to, by nie narażać najmłodszych, którzy są wychowankami placówki.

W związku z nową lokalizacją pojawiły się pewne zastrzeżenia. Lokal jest niewielki i komisja pilnuje liczby osób jednocześnie przebywających w środku, ale mimo to niektórzy uważają, że sytuacja nie wygląda tak, jak powinna. Michał Gruchała, szef osiedla i lokalny działacz społeczny, o swoich wątpliwościach napisał na Facebooku: "Jako wyborca, obserwator społeczny i przewodniczący Osiedla Kolejarz Prochowa głosujący w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 18 w Chojnicach informuję: Pomieszczenie do przeprowadzania wyborów, tj: potwierdzania tożsamości i odbioru kart posiada niezgodne z "Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 15 czerwca 2020 r. w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym" powierzchnie. Powierzchnia dla odbierających karty wyborcze jest 3,8 metra kwadratowego. Bardzo często na tej powierzchni znajdują się 3 osoby".

To jednak nie wszystko. Zdaniem Gruchały ratusz za słabo nagłośnił konieczność zmiany lokalu i wielu głosujących nie wiedziała o nowej lokalizacji. "Gmina miejska Chojnice w ciągu ostatnich 2 tygodni zmieniła lokalizację lokalu wyborczy na dużo mniejszy i w znikomym stopniu poinformowała o tym fakcie wyborców. Mieszkańcy osiedla Kolejarz Prochowa nie wiedzą, gdzie mają głosować i są z tego powodu zbulwersowani, chcą składać protesty wyborcze" - dodaje Gruchała.

Na zdjęciu wejście do budynku socjalnego na Orliku.

(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz