Zamknij
REKLAMA

Ruszyła budowa ścieżki. Drzewa zostaną

16:00, 03.07.2020 | pg
Skomentuj
REKLAMA

Przy ulicy Towarowej w Chojnicach rozpoczęła się budowa ciągu pieszo-rowerowego. Do 9 lipca droga jest nieprzejezdna. Ścieżka, która początkowo miała powstać przy torach, zbudowana będzie jednak od strony miasta. Większość drzew rosnących przy tej ulicy nie zostanie więc wycięta.

Batalia o drzewa rosnące wzdłuż Towarowej toczyła się dość długo. Szlak dla rowerzystów i pieszych zgodnie z pierwszymi planami miał zostać wybudowany od strony dworca kolejowego. W związku z inwestycją wyciętych przy tej szosie miało zostać kilkadziesiąt starych drzew. Walczyli o nie mieszkańcy, m.in. pszczelarze i członkowie Stowarzyszenia Chojnicki Alarm dla Klimatu, którzy spotkali się w tej sprawie z burmistrzem Arseniuszem Finsterem. O przeprowadzenie analizy dendrologicznej zabiegał starosta Marek Szczepański. Ekspertyzą objęto 35 okazów, z których kilka musiało zostać usuniętych ze względu na to, że stwarzały niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. – Udostępniliśmy dokumentację Stowarzyszeniu Chojnicki Alarm dla Klimatu. W tej kwestii nic się zmieniło – zaznacza starosta. Włodarz dodaje, że faktycznie wycięte zostaną tam cztery drzewa, a ścieżka powstanie po stronie miasta, a nie dworca.
Remont rozpoczął się już jakiś czas temu. W związku z przebudową kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Do 9 lipca ulica Towarowa od skrzyżowania z Subisława w stronę Tucholskiej jest nieprzejezdna. Trasa jest zamknięta między godz. 7.00 a 16.00.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 25 czerwca 2020, nr 26/939.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz