Zamknij

Poseł zrezygnował, dyrektorzy podpisali dokumenty

09:00, 03.07.2020 | pg
Skomentuj
REKLAMA

Po tym, jak poseł Aleksander Mrówczyński zrezygnował z prowadzenia konsultacji społecznych w sprawie konsolidacji lecznic w Człuchowie i Chojnicach, dyrektorzy obu szpitali podpisali stosowne dokumenty. Z początkiem lipca finansowanie lecznicy chojnickiej zwiększy się z tego tytułu o około 375 tys. zł miesięcznie.

Temat konsolidacji placówek w Człuchowie i Chojnicach ciągnie się od kilku tygodni. Teraz wiadomo jednak, że wejdzie ona w życie już za kilka dni, bo od początku przyszłego miesiąca. W tej sprawie nie będą prowadzone także konsultacje społeczne, których chciał się podjąć Aleksander Mrówczyński. Poseł zrezygnował z nich po tym, jak zarzucono mu brak bezstronności. O stronniczość posądzili go pracownicy administracyjni człuchowskiego szpitala działający w ramach zespołu do spraw programu naprawczego.
Mrówczyński: wyrażam ubolewanie
Przypomnijmy, że rozmowy miały być prowadzone z lekarzami i pielęgniarkami, jak również mieszkańcami powiatu człuchowskiego. „Z uwagi na postawiony mi zarzut braku bezstronności oświadczam, że rezygnuję z przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących konsolidacji szpitali w Człuchowie i Chojnicach. Wyrażam ubolewanie, że przy podejmowaniu tak ważnych decyzji władze powiatu człuchowskiego pomijają opinię mieszkańców powiatu człuchowskiego” – pisze parlamentarzysta w oświadczeniu, które wydał w związku z sytuacją. W jego ocenie szpital powiatowy powinien posiadać oddziały takie jak: położniczy, neonatologiczny, ginekologiczny, dziecięcy, internistyczny i OIOM. Aleksander Mrówczyński zapowiada także, że w najbliższym czasie przedstawi wyniki kontroli poselskiej, którą przeprowadził w człuchowskiej placówce.
Finansowanie wzrośnie o 375 tys. zł
Oświadczenie zostało wydane przez parlamentarzystę 12 czerwca. W czwartek 18 czerwca z kolei podpisane zostały dokumenty, które zakładają konsolidację lecznic z dniem 1 lipca. Informację potwierdza starosta Marek Szczepański. – Dokonano podpisania aneksu do ryczałtu, który obowiązuje w placówce chojnickiej i człuchowskiej. W związku z tym nastąpi zwiększenie ryczałtu w naszym szpitalu za kolejne sześć miesięcy, mniej więcej o 375 tys. zł miesięcznie – zaznacza włodarz. Dodaje również, że ustalenia dotyczące przeniesienia poszczególnych oddziałów z Człuchowa do Chojnic pozostają bez zmian.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 25 czerwca 2020, nr 26/939.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz