Zamknij
REKLAMA

Pan Bogdan zbiera na windę. Chce móc wyjść z domu

13:49, 03.07.2020 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Bogdan Szczech od prawie 30 lat choruje na stwardnienie rozsiane. W ostatnich latach jedną z jego przyjemności były przejażdżki wózkiem elektrycznym po Kaszubskiej Marszrucie. - Mogłem być choć trochę niezależny, pójść na zakupy albo do lekarza. Teraz siedzę kołkiem w domu - mówi ze smutkiem. Służąca mu od kilku lat winda odmówiła posłuszeństwa. Do nowej brakuje 12 tys. zł. Dla rencisty to ogromna suma. Mieszkańca Konarzynek można wesprzeć poprzez portal zrzutka.pl.

Pan Bogdan choruje od 1993 roku. Wtedy dowiedział się, że ma stwardnienie rozsiane. Choroba może m.in. wywoływać zaburzenia czuciowe, osłabiać mięśnie, powodować trudności w poruszaniu się i utrzymaniu równowagi oraz sprawiać ból. Po tym, gdy 20 lat temu pan Bogdan został przykuty do wózka, stał się więźniem własnego mieszkania. Całą historię pana Bogdana możecie znaleźć w najnowszym "Czasie Chojnic".

Kilka lat temu lokalne Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Ziemi Konarzyńskiej „Konar” zaczęło zbiórkę na windę dla niego. Udało się zgromadzić potrzebną sumę. Życie mieszkańca Konarzynek zmieniło się na lepsze. Pod jego oknami biegnie szlak Kaszubskiej Marszruty. - Jeździłem do znajomego do Chocińskiego Młyna, czasem nad jezioro. Albo w drugą stronę: do Konarzyn na przykład na zakupy czy do lekarza. Czułem się choć trochę niezależny, a to naprawdę wiele dla mnie znaczy - mówi.

Jednak winda się zepsuła, a naprawa kosztuje prawie tyle, co nowe urządzenie. Lepiej trochę dołożyć i kupić nową. PCPR dołoży na ten cel 25 tys. zł. Kosztorys na windę opiewa na 39,2 tys. zł. Do uzbierania potrzebnej sumy brakuje jeszcze 12 tys. Dla pana Bogdana to ogromna kwota. Jego renta zaledwie wystarcza na utrzymanie i leki.

Stowarzyszenie „Konar” rozpoczęło zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Pan Bogdan będzie wdzięczny nawet za skromne datki. LINK TU

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz