Zamknij
REKLAMA

Wóz strażacki za frekwencję trafi do Brus!

09:30, 16.07.2020 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

W najnowszym numerze "Czasu Chojnic" piszemy o dużych szansach gminy Brusy na wygranie wozu za frekwencje w wyborach prezydenckich. Nasze informacje potwierdziły się, są już wyniki. Brusy są na liście!

Wyborcza frekwencja w drugiej turze w gminie Brusy była naprawdę niezła - wyniosła 71,92 proc. (w całym powiecie było to 67,24 proc., pełne dane dotyczące frekwencji wraz z wynikami wyborów i ich omówieniem znajdziecie w najnowszym wydaniu "Czasu Chojnic"). Jeśli spojrzeć na mapę dawnego terytorium podlegającego Bydgoszczy, to są na niej samorządy mające jeszcze lepszą frekwencję. W gminie Osielsko wyniosła ona rekordowe 80,85 proc., a w podbydgoskich Białych Błotach - 74,16 proc. Tyle tylko, że o nowe wozy nie może się ubiegać 16 gmin, które otrzymały je już w ramach pierwszej edycji akcji. A wówczas na liście było Osielsko, które miało najlepszy wynik w województwie kujawsko-pomorskim (w pierwszej turze brano pod uwagę obecne województwa). Z kolei gmina Białe Błota liczy powyżej 20 tys. mieszkańców.

Dlatego, tak jak napisaliśmy w ostatnim numerze, to właśnie Brusy miały duże szanse na otrzymanie wozu. Nasze informacje się potwierdziły. Już po wysłaniu tego numeru do druku ministerstwo opublikowało wyniki drugiej tury "Bitwy o wozy". W byłym województwie bydgoskim wygrała gmina Brusy! Na pewno dla władz samorządu i wszystkich druhów to powód do radości. Jak doszło do tego, ze właśnie Brusy znalazły się na liście - o tym przeczytacie w gazecie, tam obszernie wyjaśniamy m.in. zasady rywalizacji.

Brusom gratulujemy i cieszymy się razem z druhami!

fot. MSWiA

(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BruszaninBruszanin

2 0

Już raz dostali /w 2017r. po nawałnicy/ w prezencie od Antoniego dwa wozy bojowe, przyjechały na lawetach, witano je z wielką pompą. Następnie jeden z samochodów pojechał do Leśna, ale niestety nie dojechał bo rozkraczył się zaraz za rogatkami Brus. Po takim "podarunku" wszyscy pochowali się po kątach żeby uniknąć dziennikarzy, a obciach był na całą Polskę. 11:30, 17.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz