Zamknij
REKLAMA

Niech rodzice się cieszą

09:00, 26.07.2020 | dtn
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki programowi in vitro, który realizuje Urząd Miejski w Chojnicach, urodziło się pięcioro dzieci. – Mamy też pięć ciąż niezagrożonych – informuje burmistrz Arseniusz Finster.

Włodarz podał te dane na prośbę radnej PiS-u Janiny Kłosowskiej. – Niech rodzice się cieszą – mówiła na minionej sesji radna. Ale jak dodała, z uporem maniaka będzie powtarzała, że in vitro jest metodą techniczną i jest to życie pozyskiwane na szkiełku laboratoryjnym. – Nie słyszałam, żeby zainteresował się pan naprotechnologią, dziedziną nauk medycznych, która niesie nadzieję nie tylko na jedno dziecko – zwróciła się do burmistrza. – Myślę, że pana umysł jest bardzo chłonny, by ogarnąć również to zagadnienie moralne.
Burmistrz zaprosił radną na kawę, herbatę bądź wodę, by porozmawiać na ten temat. Odpowiedział, że wie, co to jest naprotechnologia i że nikt, kto z niej najpierw nie skorzysta, nie przystępuje do in vitro. – Wiele doświadczyłem w tej dziedzinie – mówił. – Nie mogę jej finansować, bo pełne finansowanie naprotechnologii jest obowiązkiem państwa. 

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 2 lipca 2020, nr 27/940.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz