Zamknij

Przygoda dla małych i dużych odkrywców

14:01, 05.08.2020 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

W tej zabawie uczestnicy wcielą się w poszukiwaczy śladów związanych z początkami żeglarstwa w Charzykowach. Będą wypatrywać różnych szczegółów, wędrując brzegiem jeziora i uliczkami wsi.

Żeglarską Grę Terenową zaplanowano na czwartek 6 sierpnia. Do udziału zapraszane są zarówno zespoły rodzinne, jak i samotni odkrywcy – dzieci, młodzież i dorośli. Najmłodsi w wieku poniżej 7 roku życia mogą brać udział w zabawie jedynie pod opieką osoby dorosłej. Chętni mogą w czwartek odbierać od organizatorów karty gry w godz. 16.00-17.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach (przy ul. Długiej 54). Uczestnicy będą musieli w dowolnej kolejności odwiedzić wszystkie punkty zaznaczone na mapie i wykonać zadania zgodnie z instrukcjami. Gra nie odbywa się na czas – należy jedynie prawidłowo wykonać polecenia i rozwiązać hasło.

Metą będzie statek Tur cumujący przy przystani (odbiór nagród zaplanowano do godz. 19.00), gdzie na żywo będą wykonywane szanty i pieśni kubryku. Do przejścia będzie około czterech kilometrów w malowniczej scenerii - nad brzegiem jeziora i uliczkami Charzyków. Dobra zabawa gwarantowana!

Tegoroczna gra będzie różniła się od edycji organizowanych zwykle w przeddzień Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach. Wszystko w związku z koronawirusem. - Tym razem, ze względu na stan epidemiczny w kraju, zabawa odbędzie się bez zadań, które musiały wykonywać wachty żeglarskie pod czujnym okiem starych wilków morskich. Na spragnionych przygody czeka jednak mapa i specjalnie zaszyfrowana Karta Gry, za pomocą których będzie można poznać historię początków żeglarstwa w Charzykowach - informuje Lucyna Bucław z Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach.

Do udziału zapraszają stowarzyszenie „Akolada” oraz GOK w Chojnicach.

Fot. GOK w Chojnicach

(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz