Zamknij

Ronda póki co nie będzie. Zamiast tego przeprowadzą badanie

16:18, 05.08.2020 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

Znaki i analiza ruchu zamiast ronda? To tymczasowy pomysł Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku na poprawę bezpieczeństwa na felernym skrzyżowaniu w gminie Konarzyny. Mimo, że kilka lat temu gotowe były projekty dotyczące przebudowy krzyżówki, to czas na ich realizację minął, ponieważ dokumenty straciły ważność. 

Miejsce, gdzie przecinają się drogi wojewódzkie 212 i 236 oraz trasa powiatowa w kierunku Konarzyn i Przechlewa jest prawdziwą zmorą kierowców. Mimo ograniczeń prędkości i znaków stop oraz informujących o konieczności ustąpienia pierwszeństwa często dochodzi tam do kolizji i wypadków. Skrzyżowanie już kilka lat temu miało być przebudowane na takie, na którym obowiązywać będzie ruch okrężny, jednak termin ważności dokumentów minął. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zdecydował jednak aby przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac wykonać...analizę ruchu i ustawić dodatkowe znaki.

W jakim celu wykonana zostanie analiza? Co w ZDW w Gdańsku sądzą na temat zamontowania na krzyżówce sygnalizacji świetlnej? Ile mogłoby kosztować wybudowanie w tym miejscu ronda?

Odpowiedzi na te pytania w jutrzejszym wydaniu Czasu Chojnic.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz