Zamknij

Na kwarantannę trafią do Tczewa?

16:00, 06.08.2020 | pg
Skomentuj
REKLAMA

Chojnicka bursa nie jest już miejscem urzędowej kwarantanny dla mieszkańców naszego powiatu. Przez półtora miesiąca – od połowy marca do końca kwietnia – czas izolacji spędziło tam ponad 50 osób.

W naszym województwie wyznaczono kilka miejsc urzędowej kwarantanny, dokąd trafiały osoby niemogące odbyć izolacji w miejscu zamieszkania. Ośrodki wytyczono m.in. w Chojnicach, Sopocie, powiatach tczewskim czy kościerskim. Jak się dowiedzieliśmy, od początku maja Powiatowa Bursa dla Młodzieży Szkolnej mieszcząca się przy ulicy Świętopełka w Chojnicach nie jest już miejscem kwarantanny urzędowej dla mieszkańców naszego powiatu. Jak potwierdził starosta, obiekt jest nadal uwzględniony w spisie wojewody, ale trwają poszukiwania nowego miejsca. – Odkąd poluzowano obostrzenia, właściciele hoteli i pensjonatów nie są zainteresowani tym, by takie miejsca prowadzić – mówi Marek Szczepański.
Wiadomo już jednak, że na pewno miejscem odbywania kwarantanny nie będzie bursa, ponieważ tam przeprowadzona została rekrutacja – jeśli tylko uczniowie z początkiem września wrócą do szkół, najprawdopodobniej znów będą mogli zamieszkać w internacie. Jak informuje Iwona Jażdżewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chojnicach, w województwie pomorskim miejsce urzędowej kwarantanny znajduje się w Tczewie. Wygląda na to, że osoby, które nie mają możliwości spędzić okresu izolacji w domu, mogą zostać skierowane do obiektu właśnie w tym mieście. – Kierowaniem do miejsc kwarantanny urzędowej zajmuje się Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim – dodaje Jażdżewska.
Od połowy marca do końca kwietnia na kwarantannie w bursie przebywało 56 osób.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 23 lipca 2020, nr 30/943.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz