Zamknij

Za bilet MZK zapłacisz teraz w telefonie

13:53, 06.08.2020 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Do tej pory mieszkańcy mogli płacić aplikacją na przykład za zaparkowanie auta. Od 4 sierpnia można także zapłacić za bilety komunikacji miejskiej. Usługą objęte są bilety jednorazowe chojnickiego MZK.

Aplikacja SkyCash jest dostępna w ok. 150 miastach w Polsce, można nią zapłacić np. za bilet w Krakowie czy parking w Trójmieście czy w Chojnicach. Jak jej użyć? Należy zacząć od zainstalowania aplikacji na urządzeniu mobilnym, np. smartfonie. Następnie trzeba założyć konto, uzupełniając swoje dane oraz wybierając metodę płatności – zasilając konto lub podpinając kartę płatniczą.

Zakup biletu powinien nastąpić przed wejściem do autobusu lub tuż po wejściu. Na ekranie głównym aplikacji SkyCash trzeba wybrać kafelek „Komunikacja miejska” i miasto z listy, a potem przejść do szczegółów oferty i wprowadzić parametry biletu. Podczas zakupu biletu jednorazowego należy wprowadzić liczbę biletów, numer linii oraz numer autobusu. Na ekranie podsumowania można zweryfikować dane i potwierdzić zakup, wybierając preferowane źródło płatności i wpisując PIN nadany podczas rejestracji. Po udanej transakcji klient otrzymuje informację, a bilet jest dostępny w zakładce Moje bilety (do znalezienia na głównym ekranie).

Bilety dzielą się na kilka kategorii: w mieście, poza miastem (od 1 do 10 km; od 11 do 20 km) oraz w mieście i poza miastem (od 1 do 5 km; od 6 do 10 km; od 11 do 20 km; powyżej 20 km). Ceny wahają się od 1,20 zł za bilet ulgowy w mieście do 6,20 zł za normalny w mieście i poza miastem powyżej 20 km. Cennik znajduje się na stronie MZK.

 

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA

Aby dokonać zakupu, należy postępować zgodnie z następującymi krokami:

1. Na ekranie głównym aplikacji SkyCash wybierz kafelek „Komunikacja miejska”.

2. Podczas pierwszego zakupu, aplikacja poprosi Cię o wybranie z listy miasta, w którym chcesz dokonać zakupu biletu.

3. Wybierz swoje miasto, aby przejść do szczegółów oferty biletowej danego przewoźnika. Miasto możesz zawsze zmienić, używając przycisku „Zmień” dostępnego w dolnej części ekranu.

4. W procesie zakupu należy wprowadzić parametry biletu. Podczas zakupu biletu jednorazowego należy wprowadzać liczbę biletów, numer linii oraz numer autobusu.

5. Po wybraniu odpowiednich parametrów biletu, na ekranie podsumowania należy zweryfikować, czy wszystkie dane są zgodne, a następnie potwierdzić zakup wybranego biletu, wybierając preferowane źródło płatności i wpisując PIN (4 cyfry), który został nadany podczas rejestracji w systemie SkyCash.

6. Po udanej transakcji zakupu, otrzymasz notyfikację o prawidłowo przeprowadzonej transakcji, a Twój bilet będzie dostępny w zakładce "Moje bilety", którą znajdziesz na głównym ekranie aplikacji.

(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz