Zamknij

Test Kaszuba pod znakiem tradycyjnego haftu

12:47, 11.08.2020 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne nie będzie można wziąć udziału w niektórych zadaniach realizowanych w ubiegłych latach, ale na pewno również będzie ciekawie. Gra terenowa w Swornegaciach zaplanowana jest w najbliższy czwartek.

Test Kaszuba to już tradycja w Swornegaciach. To rodzaj gry terenowej, a uczestnicy próbują sił w różnych zadaniach związanych z regionem, na przykład pisaniu gęsim piórem czy śpiewaniu kaszubskiego alfabetu. Tym razem z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem części zadań nie będzie, ale uczestnicy nie muszą się martwić. Tegoroczna impreza odbędzie się na „siedmiobarwnym szlaku” - wyzwania będą skupione wokół haftu kaszubskiego. - Jestem ciekawa, jak ten pomysł spodoba się uczestnikom. Serdecznie zapraszamy - mówi Justyna Rząska, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach.

To zabawa dla grup oraz indywidualnych graczy. - W grze mogą wziąć udział samotni poszukiwacze przygód oraz  drużyny złożone zarówno z dzieci, jak i osób dorosłych – jeżeli do zabawy przystępują dzieci poniżej 7 roku życia wymagany jest nadzór minimum jednej osoby dorosłej - wyjaśnia Lucyna Bucław z GOK-u. - Tegoroczna edycja gry będzie szczególna – odbędzie się pod hasłem „Test Kaszuba – na siedmiobarwnym szlaku”. Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny nie będzie zdobywania sprawności we wszystkich „kaszubskich dyscyplinach” i spotkań oko w oko ze znawcami kaszubskiego folkloru. Będzie za to okazja do poznania tajemnic kaszubskiego haftu podczas wędrówki po ścieżkach i bezdrożach Swornegaci. Uczestnicy gry będą mogli poznać tajemnice kaszubskiego haftu i dostrzec w przyrodzie wszystkie kolory używane przez Kaszubów do tworzenia swoich niepowtarzalnych dzieł.

Dla graczy przewidziano też nagrody. Oprócz tego jedną z atrakcji na zakończenie zabawy będzie występ kaszubskiej kapeli. Udział w grze jest bezpłatny. Chętni są zapraszani 13 sierpnia do Swornegaci. Start o godz. 15.00 sprzed Wiejskiego Domu Kultury. Zapraszają stowarzyszenia Akolada i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.

Na zdjęciu: W poprzednich edycjach jednym z zadań było oddzielanie od siebie ziaren.

(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz