Zamknij

Przeterminowane leki zanieś do PSZOK-u

14:00, 15.09.2020 | pg
Skomentuj
REKLAMA

Czytelniczka „Czasu Chojnic” zastanawia się, co zrobić z przeterminowanymi lekami. Okazuje się, że tego typu odpadów nie należy wrzucać do żadnego z pojemników na śmieci. Jak więc się ich pozbyć?

– W aptekach nie chcą już przyjmować przeterminowanych leków. Co z nimi zrobić? – pyta jedna z naszych Czytelniczek. Niektórzy w dobrej wierze doradzają nawet wrzucanie medykamentów do pojemnika na odpady zmieszane (co, jak piszemy dalej, nie jest dobrym rozwiązaniem). – Wiem, że to zaleca także nasz urząd miejski. Tylko czy to jest odpowiedzialne? Z tego, co ja wiem, nie wolno tego robić – podkreśla Czytelniczka.
O problem z tymi odpadami i to, w jaki sposób je utylizować, zapytaliśmy w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze. – Mieszkańcy gminy i miasta Chojnice mogą oddawać przeterminowane leki do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Nowym Dworze – wyjaśnia Regina Bluma z ZZO. Należy jednak wiedzieć, by ich nie wrzucać do żadnego z kontenerów na śmieci, ponieważ uznawane są za odpady niebezpieczne. Bluma dodaje, że wykaz odpadów, które można dostarczać do PSZOK-u, znajduje się na stronie internetowej ZZO. Mieszkańcy gmin Czersk i Brusy również mogą oddawać leki do swoich Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów. Mieszkańcy gminy Konarzyny z kolei mogą je przywozić do punktu w Zielonej Hucie.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 20 sierpnia 2020, nr 34/947.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz