Zamknij

Zablokowane Chojnice i burak dla posła (FOTO)

14:04, 21.10.2020 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj w Chojnicach zorganizowano kolejną odsłonę rolniczych protestów. Był przejazd ciągników, chwilowa blokada miasta oraz wizyta delegacja w biurze Aleksandra Mrówczyńskiego. Posypały się też mandaty.

Rolnicy zebrali się dzisiaj na ulicy Gdańskiej. Kilkadziesiąt ciągników z flagami i transparentami wjechało do centrum miasta. Na ulicy Sukienników pojazdy zatrzymały się. Delegacja rolników weszła do budynku, gdzie mieści się biuro poselskie. Mieli ze sobą kosz z warzywami, w tym z burakiem. Tym razem był tam osobiście Aleksander Mrówczyński. Na miejscu byli też ochroniarze. Rafał Mładanowicz wezwał posła do dialogu i powiedział o problemach rolników. Poseł wezwał natomiast do uszanowania jego prywatności i zaprzestania akcji podobnych do tej z obornikiem. 

Poza tym w mieście w trakcie protestu doszło do interwencji policyjnych. Jak przekazuje Justyna Przytarska, rzeczniczka prasowa chojnickiej policji, miały one na celu głównie szybkie udrożnienie ruchu oraz zminimalizowanie uciążliwości protestu dla innych. W wyniku podejmowanych interwencji wylegitymowano 17 osób, podjęto 14 kontroli pojazdów, zatrzymano 4 dowody rejestracyjne ze względu na zły stan techniczny, nałożono 5 mandatów karnych i sporządzono dwie notatki służbowe do wniosków o ukaranie. Poza tym zatrzymano jedno prawo jazdy, bo w kabinie ciągnika było zbyt wiele osób. 

Relacja z protestu w najbliższym "Czasie Chojnic", a filmy na naszym profilu na Facebooku.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

PiesPies

1 5

Ten prowodyr w czerwonej czapce, z brudnym palcem, powinien dostać najwyższy mandat. Jeżeli każdy chciałby urządzać takie cyrki na ulicach i drogach to cały transport musiałby stanąć. Nudzi się bambrom jesienią to niech łażą i jeżdżą po własnych polach. Co to ma być anarchia? 16:28, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JukaJuka

4 4

Dajta se na luz z tymi protestami - głosowaliście na Pis to teraz macie!!! Trza się było przed głosowaniem z programem wyborczym zapoznać, a nie tylko na 500 plus patrzec 19:28, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

holshols

2 4

Do roboty w pole i w kolejnych wyborach na pis głosować. 23:32, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz