Zamknij

Nie zachowali odstępu i nie zasłonili ust

17:37, 21.10.2020 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

Strażnicy miejscy interweniowali w ubiegłym tygodniu przy Zespole Szkół w Chojnicach. Uczniowie, którzy wyszli na przerwę, nie zachowali społecznego dystansu, a na twarzach nie mieli maseczek. O sprawie poinformował nas Czytelnik. Skończyło się na pouczeniach.

W ubiegłym tygodniu przy Zespole Szkół w Chojnicach interweniowała straż miejska. Kontrola przeprowadzona została względem uczniów, którzy nie zachowali odpowiedniego dystansu od siebie, a ich usta i nos nie były zakryte. "Brak maseczek, brak dystansu - tak zachowują się uczniowie szkoły przy Nowym Mieście" - napisał Czytelnik, załączając zdjęcie.

Sprawdziliśmy: młodzi ludzie otrzymali pouczenia. Jak wyjaśnia Magdalena Reszczyńska ze Straży Miejskiej w Chojnicach, podobnie było w przypadku innych interwencji podejmowanych w kwestii nieprzestrzegania obostrzeń. - Strażnicy póki co skłaniają się ku przestrzeganiu mieszkańców - mówi Reszczyńska. Dodaje, że mieszkańcy, wobec których podejmowane były jakiegokolwiek działania, zawsze zakładali maseczkę, a jej brak często wynikał z roztargnienia czy zapomnienia o tym, że usta i nos muszą być zasłonięte.

Od poniedziałku uczniowie szkół średnich korzystają ze zdalnego nauczania (zgodnie z wytycznymi obejmującymi czerwoną strefę)/ Policjanci i strażnicy miejscy apelują jednak do wszystkich mieszkańców, by stosowali się do wytycznych związanych z noszeniem maseczek.

fot. nadesłane przez Czytelnika

(P.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

MagdaMagda

11 2

Każdy ma prawo do życia. Chcą niech noszą nie to ich sprawa. Proste jak *%#)!& 18:28, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArturArtur

18 2

Teraz to wszędzie się rozsieją konfidenci z aparatami. I co z tego, że na przerwie będą oddaleni od siebie skoro na zajęciach wszyscy w jednej sali. Głupota ludzka nie zna granic. 18:34, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StosStos

13 3

*%#)!& społeczniaków co te fotki podesłali, polecam zająć się swoim życiem 19:15, 21.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolkkaPolkka

0 1

W szkołach nie jest możliwe stosowanie się do wszystkich obostrzeń. Trzeba być niemądrym, żeby robić z takiego tematu sensacje... 05:27, 23.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA