Zamknij

Terytorialsi też pomogli. Nie wahali się wskoczyć w ogień

11:18, 22.10.2020 | D.N
Skomentuj
REKLAMA

Dwóch żołnierzy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio podczas wykonywania działań służbowych trafiło na pożar w kamienicy przy ulicy Cechowej w Chojnicach. Też włączyli się w akcję. Wbiegli do środka, bo wiedzieli że w palącym się mieszkaniu jest dziecko.

Pisaliśmy w "Czasie Chojnic" o wtorkowym pożarze przy ulicy Cechowe w Chojnicach. Sytuacja była poważna, a udział w akcji brało sporo zastępów miejscowej straży pożarnej. Na miejscu były też policja, załoga karetki, energetyka i gazownia. Jednak nie tylko te służby pomagały w ratowaniu poszkodowanych. Jako jedni z pierwszych na miejscu zdarzenia znaleźli się żołnierze WOT.

Kapral Marcin Wiśniewski i kapral Mateusz Ossowski natychmiast wezwali na miejsce zdarzenia odpowiednie służby. - Ponadto od napotkanych osób dowiedzieli się, że w płonącym mieszkaniu znajduje się dziecko. Terytorialsi bez wahania wbiegli do środka, jednak pożar był już na tyle rozległy, że unoszący się dym ograniczał widoczność do zera. Mimo dużego zadymienia próbowali ustalić wszystkie ewentualne zagrożenia, jakie mogły wyniknąć z rozprzestrzeniającego się ognia, w tym np. czy budynek jest wyposażony w instalację gazową, co mogło grozić potężną eksplozją, zagrażającą także mieszkańcom sąsiednich kamienic. Po przyjeździe służb ratunkowych, działali wspólnie z nimi w celu sprawnego zwalczenia pożaru, kontroli organizacji ruchu i utrzymywaniu ludności cywilnej w odpowiedniej odległości – podkreśla Maciej Szalbierz z 7 PBOT. – Kaprale Wiśniewski i Ossowski, którzy na co dzień pełnią służbę w 73 blp w Słupsku wykazali się odwagą i determinacją w niesieniu pomocy innym, a to postawa godna żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej.

Więcej o pożarze TU i w najnowszym wydaniu "Czasu Chojnic".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TommyLee1975 TommyLee1975

1 2

Przestańcie chwalić to pseudo wojsko 22:44, 24.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz