Zamknij

"Hańba!" "To już wojna!" Kobiety protestowały pod biurem posła

18:16, 23.10.2020 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Dziś o 17.00 mieszkanki zebrały się pod biurem poselskim, by pokazać niezadowolenie po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. - To spontaniczna akcja - mówiły.

Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że sam fakt upośledzenia lub nieuleczalnej choroby dziecka w fazie prenatalnej nie może samodzielnie przesądzać o dopuszczalności przerwania ciąży. Po wyroku, zgodnie z którym przerywanie ciąży z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodne z konstytucją, w wielu miastach w całej Polsce doszło do protestów. W Chojnicach kobiety (bo to głównie one przyszły na spotkanie) skrzyknęły się na Facebooku. - Nie chcemy pozwolić, by ktoś inny za nas decydował - tłumaczyły. Zapaliły znicze.

Wydarzenie przebiegło spokojnie, bez ekscesów. Policja kilka razy przejeżdżała obok, ale nie interweniowała. Uczestnicy mieli założone maseczki, starali się też ustawiać w większych odległościach.

Relacja i komentarze w najbliższym wydaniu "Czasu Chojnic". Wideo live z wydarzenia na naszym Facebooku.

(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

VIKINGVIKING

13 1

Drogie Panie nie dajcie się, bo za chwilę będzie za późno i szurnięty dyktator i naczelnik w jednym zrobi z Polski drugi Iran lub Afganistan. Mam nadzieję, że policja nie potraktuje Was tak jak potraktowała ubiegłej nocy kobiety w Warszawie, wodą z armatek wodnym i gazem. Tylko dlatego, że chciały dojść pod dom dyktatora, ale tchórz i szkodnik zawołał na pomoc policję z całej Warszawy. To jest wstyd i hańba dla policji. "Rząd" i wszyscy PIS-owcy wtrącali się w sprawy Białorusi, a sami co robią? 21:00, 23.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZakZak

0 7

No dajcie kobietą władzę a będzie tak samo jak w domu macie. Wszystko się należy a od siebie nic. A jak coś to płacz i rozpacz.
Na zdjęciach same młode damy nasza przyszłość. 13:26, 25.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Kasia Kasia

4 0

Do szkoły miałeś pod górkę nieuku ? Pisze się KOBIETOM a nie "kobietą". Ty pewnie w domu jesteś panem i władcą, albo marzysz żeby nim być, a kobieta ma ci usługiwać. 15:10, 25.10.2020


Jeden z wieluJeden z wielu

0 1

A ty co? Źle ci z żoną? To się rozwiedź. 09:08, 29.10.2020


Oj KaśkaOj Kaśka

0 6

Pod dwie górki górki a może i trzy, kto wie Pani Profesor Katarzyno.
Prawie same dzieci na tych waszych marszach. Pełna kultura z kulturalnymi hasłami. Zapewne większość nie wie o co w tym chodzi ale idzie,bo dla zabawy. Friska zamknęli i gdzie mają się bawić a tam przecież się do działo ha.
20:15, 25.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

4 0

Młode kobiety tam sa bo trudno, żeby ta sprawa obchodziła starsze panie po menopauzie. "tak tak powinny rodzić musza rodzić". gorzej tylko jak sprawa zacznie dotyczyć córki albo wnuczki. wtedy może być zonk. 08:23, 26.10.2020