Zamknij

Star ze Swornegaci będzie służył w Bydgoszczy

08:00, 20.11.2020 | sta
Skomentuj Do przekazania pojazdu doszło w zeszłym tygodniu.
REKLAMA

Niespodziewane zastosowanie znalazł bojowy star z jednostki OSP w Swornegaciach. Pojazd został przekazany jednostce, która reaktywuje się w bydgoskim Fordonie. Druhowie z gminy Chojnice nie będą jednak pokrzywdzeni.

Strażacy z OSP w Swornegaciach, podobnie jak ich koledzy z Ogorzelin, otrzymali zupełnie nowego MAN-a. Dzięki temu użytkowany przez nich wcześniej star nie był już potrzebny. Auto wyjeżdżało jeszcze na akcje, ale nie da się ukryć, że pojazd z 1988 roku miał już swoje usterki. Pierwotny pomysł był taki, by samochód sprzedać na wolnym rynku. Było nawet zainteresowanie, ale głównie ze strony osób handlujących samochodami. Władze gminy natomiast wolały oddać go innej jednostce. Taka sposobność pojawiła się po kontakcie z ochotnikami z Bydgoszczy. – Tam reaktywowała się jednostka OSP Bydgoszcz-Fordon i jej członkowie szukali pojazdu bojowego – mówi Łukasz Kwiatkowski, komendant gminny.
Ponieważ jednostka dopiero powstaje, bydgoscy ochotnicy chcieli wóz przejąć za darmo. Druhowie ze Swornegaci natomiast za pieniądze ze sprzedaży stara planowali kupić wentylator oddymiający. Wójt Zbigniew Szczepański zgodził się przekazać pojazd nieodpłatnie. – Natomiast decyzją wójta wentylator oddymiający dla Swornegaci będzie kupiony ze środków gminnych – dodaje Łukasz Kwiatkowski.
Druhowie z Fordonu bardzo się ucieszyli z takiego prezentu. Do przekazania doszło 28 października w Swornegaciach.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 12 listopada 2020, nr 46/959.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz