Zamknij

Tysiące chryzantem ozdobiły nasz powiat

11:35, 19.11.2020 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Akcja odkupywania chryzantem po 1 listopada cieszyła się sporym zainteresowaniem. Na terenie naszego powiatu do dekoracji użyto kilka tysięcy tych roślin.

Po decyzji o zamknięciu cmentarzy rząd zdecydował, że kwiaty miały być odkupywane w specjalny sposób. Zapotrzebowanie miały zgłaszać m.in. jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe. Zieleń miała być odebrana, by udekorować miejsca publiczne, a rekompensaty producentom rząd ma wypłacić za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak przekazuje szef jej chojnickiego oddziału Bartosz Bluma, na terenie naszego powiatu od lokalnych producentów odebrano około 5,5 tysiąca chryzantem. Były to kwiaty doniczkowe. Najwięcej, bo blisko 3 tysiące, zamówiła gmina Czersk.

Rekompensaty za rośliny to 3 zł za chryzantemy cięte i 20 zł za doniczkowe. Podstawą do wypłaty rekompensat są protokoły przekazania roślin do samorządów lub protokoły ich utylizacji. Tak stało się na przykład w przypadku roślin ciętych. Pomoc ma zostać przekazana do końca roku. Dokładne dane o akcji publikujemy w aktualnym numerze "Czasu Chojnic".

Na zdjęciu Jacek Piesik, jeden z lokalnych producentów chryzantem.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz