Zamknij

Lewica sugeruje wójtowi innych patronów ronda

09:39, 03.12.2020 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Jest ciąg dalszy dyskusji o nazwę ronda w Lipienicach. Przedstawiciel chojnickiej Lewicy sugeruje wójtowi gminy Chojnice, by wstrzymał się z nadawaniem imienia papieża. proponuje też innych patronów.

Wójt gminy Chojnice kilka dni temu zapowiedział, że będzie wnioskodawcą uchwały na temat nadania rondu w Lipienicach (w ciągu drogi wojewódzkiej do Tucholi) imienia Jana Pawła II. To miała być odpowiedź na ataki na polskiego świętego. Z pismem do włodarza w tej sprawie zwrócił się Radosław Behrendt, koordynator Lewicy w powiecie chojnickim oraz asystent społeczny posła Marka Rutki. Autor apelował o wstrzymanie się z nazwaniem ronda oraz o poszerzenie konsultacji społecznych. „Obecnie jesteśmy świadkami istotnego konfliktu dotyczącego oceny pontyfikatu Jana Pawła II, a taki ruch mógłby jeszcze podnieść eskalację sporu w społeczeństwie. Warto byłoby nazwać rondo imieniem kogoś mniej kontrowersyjnego w dzisiejszych czasach” - napisał. Wyraził też obawę, że być może w przyszłości trzeba będzie zmieniać nazwę ronda. Zaproponował jednocześnie, by rondo nosiło imię 18 Pułku Ułanów, którzy mają większe związki z gminą Chojnice.

Wójt w odniesieniu do pisma komentuje, że tak samo jak on nie zajmuje się się sprawami Lewicy, tak dobrze byłoby, aby Lewica nie zajmowała się nazewnictwem w gminie Chojnice. Podkreślił, że Ułani oraz i dowódca są już uhonorowani nazwami ulic i ronda w Krojantach. Apeluje też, by nie stawiać Jana Pawła II w jednym rzędzie ze skompromitowanymi dostojnikami kościelnymi. Zaznacza również, że obecnie trwają rozszerzone konsultacje społeczne, prowadzone w jego imieniu przez miejscową sołtys i radną.

Więcej o tej sprawie piszemy w aktualnym numerze "Czasu Chojnic"

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Rozsądny75Rozsądny75

7 8

Coś czuję, że za 3 lata mieszkańcy gminy Chojnice uznają, że już czas, żeby arogancki Pan wójt przestał zajmować się sprawami gminy... 10:44, 03.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec gminyMieszkaniec gminy

10 8

Popieram zdanie Pana Wójta, brawo! 11:16, 03.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Historyk Historyk

5 2

Niech wójt da sobie spokój z tymi "świętymi". 20:43, 03.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%