Zamknij

Przydatne narzędzia i akcesoria do pielęgnacji ogrodu

15:15, 16.05.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Ogród jest miejscem, w którym można się zrelaksować i spędzić miło czas. Dodatkowo, zadbana przestrzeń jest walorem estetycznym, który cieszy oko gości i domowników. Warto poświęcić czas na pielęgnację roślin i krzewów, by móc cieszyć się miłą i przyjemną atmosferą. Istnieje wiele przyrządów i akcesoriów, które ułatwiają pracę w ogrodzie i sprawiają, że staje się ona przyjemniejsza.

Kosiarka

W pielęgnacji ogrodu niewątpliwie pomaga kosiarka. Dzięki niej w szybki sposób przytniemy trawnik na określonej wysokości. Obecnie dostępnych jest wiele modeli kosiarek ogrodowych o rożnych mocach i pojemnościach koszy. Na większych metrażach wykorzystuje się kosiarki przemysłowe, które wyglądem przypominają niewielkich rozmiarów traktor. Korzystanie z tego typu maszyn jest bardzo wygodne i znacznie przyspiesza pracę w ogrodzie. W miejscach, gdzie praca tradycyjnej kosiarki jest utrudniona np. na zboczach, nierównych powierzchniach, doskonale sprawdzi się model ręczny. Czasami na niewielkim metrażu wystarczy użyć kosiarki, która działa bez zasilania elektrycznego. Dla większej dokładności, można użyć nożyc do trawy, które świetnie nadają się do niewielkich poprawek, przy koszeniu trawnika.

Sekator

Niezbędnym narzędziem do pielęgnacji zieleni jest sekator. Można nim przycinać żywopłot, krzewy, albo niewielkie drzewka. Producenci oferują modele różnej wielkości, z regulacją uchwytu, albo nożyc. Poza wersją ręczną, na rynku można znaleźć również sekator żyrafowy przeznaczony do przycinania wysoko znajdujących się gałęzi, bez użycia drabiny.

Preparaty chemiczne

W pracach ogrodowych przydatne są również preparaty chemiczne. Na stronie: budowlany.eu znajdują się na przykład specjalne płyny do czyszczenia kostki, albo impregnaty do marmuru i piaskowca. Poza tym, we wspomnianym sklepie dostępnych jest wiele przydatnych akcesoriów ogrodowych, które pomagają w pielęgnacji roślin i utrzymaniu przestrzeni w czystości. W pracach ogrodowych, bardzo często używa są również nawozów do gleby, które użyźniają ziemię i sprawiają, że kwiaty i drzewa lepiej kwitną.

Dbanie o ogród jest niezwykle wymagającym i pracochłonnym zajęciem. Niemniej jednak, efekt końcowy z pewnością rekompensuje wysiłek włożony w pielęgnację i kosmetykę roślin. Warto zadbać o przydomową przestrzeń i zapełnić ją zielenią, bo ogród jest miejscem, w którym możemy mieć kontakt z naturą. Jest to bardzo klimatyczne miejsce, wiosenne i letnie wieczory są bardzo przyjemne pośród drzew i pachnących kwiatów.    

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone