Zamknij

Zuzanna Rybicka ze srebrem. Panowie w dwudziestce

15:27, 23.02.2021 | M.S.
Skomentuj
REKLAMA

Po kilku próbach rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Bojerach. Areną zmagań była tafla Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej. Wicemistrzynią kraju została Zuzanna Rybicka z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. O jak najlepsze miejsce walczyli również Dariusz Kosecki i Ryszard Mrózek Gliszczynski. Ostatecznie obaj uplasowali się w drugiej dziesiątce.

Do rywalizacji o mistrzostwa Polski Anno Domini 2021 przystąpiło 60 zawodników z czterech państw. Oprócz Polaków na starcie pojawili się Holendrzy, Szwedzi i Węgrzy. Ze względu na sporą liczbę uczestników organizatorzy musieli przeprowadzić dwa wyścigi eliminacyjne. W grupie A znalazło się 30 bojerowców. Reszta trafiła do grupy B.

W drugim dniu zmagań bojerowcy mieli nieco więcej szczęścia. Ostatecznie w grupie A rozegrano cztery wyścigi, a w grupie B trzy. Mistrzem Polski został Tomasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki. Jak poszło naszym zawodnikom? Dariusz Kosecki z LKS-u Charzykowy zajął 11. miejsce. W poszczególnych startach „kręcił się” na granicy pierwszej i drugiej dziesiątki. Nieco dalej sklasyfikowany został Ryszard Mrózek Gliszczynski. Przedstawiciel ChKŻ był 17. Wśród pań wygrała Laura Banach z MKŻ Mikołajki. Na 2. miejscu zmagania ukończyła Zuzanna Rybicka z CHKŻ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%