Bez punktów w Lubawie. Constract - Red Devils 7:1

19:50, 29.03.2021 | M.S.

Wszystko poszło zgodnie z planem. „Czerwone Diabły” ograły w środku tygodnia AZS Uniwersytet Warszawski. Natomiast w niedzielę chojniczanie dostali łomot w Lubawie. Tym samym dołączyli do grona tych klubów Ekstraklasy, które straciły minimum sto goli w tym sezonie. Podopieczni Olega Zozuli wchodzą w nowy miesiąc z 31 punktami na koncie i na 10. miejscu w tabeli.

W Lubawie nie zobaczyliśmy dwóch graczy Red Devils. Za ósme „żółtko” pauzował Asensio. W kadrze po raz drugi zabrakło także kapitana Łukasza Sobańskiego. Faworytem niedzielnego pojedynku był walczący o srebrny medal Constract. Ekipa Tomasza Kriezela do przerwy wyszła na prowadzenie 4:0. Były gracz Red Devils zdobył jedną z bramek. Po jednej dołożyli Portugalczyk Pedro Henrique Da Silva Pereira, Tomasz Lutecki i młody Jakub Raszkowski. W drugiej połowie gospodarze nie zamierzali odpuszczać. Świetną skutecznością w drugich 20 minutach popisał się Sebastian Grubalski – autor trzech bramek. Honor Red Devils uratował Świtoń (gol na 5:1).

Porażka w Lubawie nie była dla nikogo zaskoczeniem. Kolejny rywal Red Devils również będzie z wyższej półki. W Wielką Sobotę do Chojnic przyjeżdża trzeci Piast Gliwice. Początek starcia z kandydatem do medalu o godz. 18.00.