Pewna wygrana w derbach. Chojniczanka - Bytovia 3:1 (GALERIA)

18:31, 02.05.2021 | M.S.

Chojniczanka nie dała żadnych szans Bytovii Bytów w meczu 31. kolejki eWinner II ligi. Żółto-biało-czerwoni załatwili sprawę do przerwy. Zdobyli trzy gole w pierwszych 45 minutach i po dwóch remisach z rzędu zgarnęli komplet oczek.

Pierwsze minuty nie wskazywały na to, że będzie to łatwe spotkanie dla chojniczan. Bytovia chciała szybko zdobyć gola. Po kwadransie gry do głosu doszli gospodarze. Worek z golami rozwiązał Tomasz Mikołajczak w 19. minucie. W 26. minucie było już 2:0. Sędzia podyktował karnego dla miejscowych, a jedenastkę pewnie wykorzystał Adam Ryczkowski. Tuż przed przerwą Szymon Skrzypczak trafił na 3:0 po asyście Mateusza Klichowicza (drugiej w tym spotkaniu).

Dodajmy, że spotkanie toczyło się w strugach deszczu. Sporo wody zalegało na murawie. Przez to wieloma akcjami rządził... przypadek. W drugiej połowie Chojniczanka miała kilka znakomitych okazji na kolejne gole. Także Bytovia walczyła o honorowe trafienie. Dopięła swego w doliczonym czasie. Pawła Sokoła pokonał Paweł Zawistowski, który przed spotkaniem odebrał pamiątkową koszulkę Chojniczanki w której grał w latach 2014-2019.

Dla Bytovii była to już szósta porażka z rzędu. Zespół Kamila Sochy ma już tylko trzy punkty zapasu nad strefą spadkową. Natomiast Chojniczanka wskoczyła na drugie miejsce. Trzeci GKS ma jednak trzy spotkania mniej na koncie. Teraz MKS odpocznie trochę od rozgrywek ligowych. W 32. kolejce chojniczanie pauzują. Do gry wrócą 16 maja. Zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.