Szampany wystrzeliły w Czersku. Borowiak z awansem (GALERIA)

09:52, 30.05.2021 | M.S.

Borowiak Czersk wygrał 3:2 (1:0) z Radunią II Stężyca i zapewnił sobie awans do pomorskiej IV ligi. Drużyna Artura Papierowskiego mogła świętować awans dzięki porażce Żuław Nowy Dwór Gdański z Pomezanią Malbork.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Patryka Dudy. Radunia II nie dała jednak za wygraną. Goście wyrównali na początku drugiej połowy. Jednak dwa kolejne ciosy zadali miejscowi. Najpierw kolejny raz Duda, a po chwili Jakub Gronowski. Ekipę ze Stężycy stać było jeszcze na gola kontaktowego. Ostatecznie MLKS utrzymał jednobramkowe prowadzenie i mógł świętować historyczny sukces. Do końca rozgrywek czerszczanie zagrają jeszcze z Olimpią Sztum na wyjeździe i Wietcisą Skarszewy u siebie. Borowiak ma osiem punktów przewagi nad drugimi Żuławami Nowy Dwór Gdański i dziewięć nad trzecim Beniaminkiem 03 Starogard Gdański.