Zamknij

Sparta Konarzyny i Meteor Silno wycofują drużyny z pomorskich lig

13:45, 15.07.2021 | M.S.
Skomentuj
REKLAMA

Powiat chojnicki uboższy o dwa kluby piłkarskie. W sezonie 2021/2022 nie zobaczymy w akcji Sparty Konarzyny i Meteoru Silno. Grały one ostatnio odpowiednio w A-klasie i B-klasie.

Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował listę zespołów zgłoszonych do grup gdańskich oraz słupskich w A-klasie i B-klasie. Kibice Sparty Konarzyny i Meteoru Silno czuli smutek, widząc ten komunikat. Dlaczego? Na listach brakuje ich drużyn. Nie jest to żadne niedopatrzenie ze strony związku. To decyzja ludzi od wielu lat związanych z tymi klubami. – Oczywiście decyzja ta nie była łatwa. Porozmawialiśmy między sobą po męsku. Do gry w lidze potrzeba 15 pewniaków. Liczyliśmy ludzi do gry. Wyszło nam, że mamy 11-12. To oznaczałoby, że co mecz drżelibyśmy o pełen skład. A on już był okrojony pod koniec poprzednich rozgrywek – mówi Jarosław Jurewicz - działacz i trener odpowiedzialny za piłkę w Konarzynach.

Sparta zakończyła sezon na 12. miejscu. Mogła grać w barażach o utrzymanie. Zrezygnowała jednak z tego prawa. – Wysłałem pismo do okręgowego związku, że nie przystąpimy do barażów. Dwóch naszych zawodników pracuje w Gdańsku. Paweł Podgórski dojeżdżał na mecze ze Szczecina. Pojawiła się jedna, druga kontuzja. Komuś wypadła jakaś rodzinna uroczystość. Nie dało się tak tego ciągnąć na siłę w nieskończoność. W grę wchodziła tylko gra w B-klasie, ale i tam mielibyśmy problem z zebraniem ludzi – dodaje Jurewicz.

Więcej informacji na ten temat w najnowszym numerze "Czasu Chojnic".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%