Karolina i Marlena z kolejnym złotem mistrzostw Polski rugby 7

13:54, 15.07.2021 | M.S.

Biało-Zielone Ladies nadal nie mają sobie równych w kraju. Drużyna z Trójmiasta wygrała w cuglach ostatni turniej mistrzostw Polski rugby 7. Zawody odbyły się w Gdańsku. To jedenasty triumf podopiecznych Janusza Urbanowicza w historii rozgrywek.

Turniej finałowy miał jednego faworyta. Biało-Zielone Ladies rządzą w kraju od wielu lat. Trener, a zarazem selekcjoner kadry narodowej Janusz Urbanowicz mówił na łamach portalu trójmiasto.pl, że gospodynie musiałyby przegrać wszystkie mecze, aby nie zdobyły złota. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca. Gdańszczanki pokonały wszystkie rywalki do zera. Świetną partię rozegrała pochodząca z Krzyża w gminie Czersk Karolina Jaszczyszyn. Popularna „Szczura” została MVP turnieju oraz całego sezonu mistrzostw Polski. Dodajmy, że prezesem Biało-Zielonych Ladies jest Marlena Mroczyńska z Rytla.

Mistrzynie Polski w grupie pokonały Diablice Ruda Śląska (80:0) i AZS AWF Warszawa (64:0). W półfinale ograły Venol Atomówki Łódź (68:0), a w finale Legię Warszawa (41:0). W „generalce” gdańszczanki wyprzedziły Legię i Black Roses Posnanię Poznań. Dodajmy, że Jaszczyszyn jest mocnym punktem kadry narodowej, która nie tak dawno świętowała srebrne medale w mistrzostwach Europy tej odmiany rugby.