Wysokie miejsca naszych żeglarek na MŚ i ME w San Remo

09:30, 21.07.2021 | M.S.

Sukcesy zawodniczek Chojnickiego Klubu Żeglarskiego na międzynarodowych regatach. Agnieszka Pawłowska zajęła szóste, a Oliwia Laskowska trzecie miejsce na mistrzostwach świata w klasach 420 i 470. Zawody odbyły się u wybrzeży San Remo na Morzu Śródziemnym.

Pawłowska wystartowała w kratkę. W pierwszych trzech wyścigach była odpowiednio 21., 2. i 19. W czwartym wypadła poza TOP50. Ten wynik został jednak odrzucony. Później było dużo lepiej i przede wszystkim równo. W sześciu ostatnich wyścigach nie wypadła poza TOP20. Ostatecznie zajęła bardzo dobre, 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. W piątej dziesiątce sklasyfikowany został drugi z zawodników ChKŻ – Jeremi Szczukowski, dla którego jest to debiutancki sezon w klasie 420.

W kolejnym tygodniu na tym samym akwenie co Pawłowska i Szczukowski pływała Oliwia Laskowska. Przedstawicielka ChKŻ startowała razem z Kacprem Paszkiem (AZS AWFiS Gdańsk) w mistrzostwach świata mikstów olimpijskiej klasy 470. Zajęła w nich świetne, trzecie miejsce. Brąz w San Remo to największy sukces Oliwii w żeglarskiej karierze. Czasu na odpoczynek nie ma. Laskowska będzie pływać nadal we Włoszech, gdzie odbędą się niebawem mistrzostwa Europy juniorów w klasie 470.