Zamknij

Nasi sportowcy podzielili się wrażeniami z Tokio (GALERIA)

17:53, 02.09.2021 | M.S.
Skomentuj
REKLAMA

Magdalena Kwaśna i Lech Stoltman pojawili się w czwartek w sali obrad chojnickiego ratusza. Spotkali się tam z władzami miasta. Opowiedzieli o swoich wrażeniach z igrzysk w Tokio. Podarowali włodarzom upominki - żółtą koszulkę lidera regat oraz oryginalne, japońskie sake.

- Regaty były bardzo trudne i wyczerpujące. Jednocześnie bardzo cieszyłam się, że mogłam w nich uczestniczyć. Szkoda tylko, że praktycznie nie można było poruszać się swobodnie. Tylko na chwilę było mi dane być w olimpijskiej wiosce w Tokio. Tam rozmawiałam długo z naszą tenisistką Igą Świątek. Później wróciłyśmy do kraju jednym samolotem. Teraz w końcu mam czas na odpoczynek. Nie trzeba wstawać rano. Teraz mogę trochę zresetować się psychicznie i fizycznie - mówi Magdalena Kwaśna, która wręczyła burmistrzowi Arseniuszowi Finsterowi żółtą koszulkę lidera regat. Ta zostanie prawdopodobnie wystawiona na licytację podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wrażeniami z Tokio podzielił się także Lech Stoltman. Kulomiot po raz drugi w karierze wywalczył brązowy medal. - Ten konkurs stał na dużo wyższym poziomie niż ten w Rio. Wielu zawodników pchało powyżej 12 metrów. Musiałem zmagać się zarówno z rywalami jak i z pogodą. Na swoje próby czekaliśmy w namiocie. Było tam bardzo gorąco. Wszyscy byliśmy w szoku po tym co zrobił Brazylijczyk bijąc rekord świata - opowiada Stoltman, który wręczył burmistrzowi Chojnic oryginalne, japońskie Sake.

Włodarze wspólnym głosem zapewnili o dalszym wsparciu finansowym zarówno żeglarkę jak i kulomiota. Liczą na to, że zobaczymy Kwaśną i Stoltmana podczas igrzysk w Paryżu w 2024 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%