Zwycięstwo w męczarniach. Chojniczanka - Śląsk II 2:1 (GALERIA)

13:28, 12.09.2021 | M.S.

Chojniczanka wróciła na zwycięską ścieżkę po dwóch porażkach. MKS pokonał 2:1 rezerwy Śląska Wrocław. Gole dla gospodarzy zdobyli Artur Pląskowski i Michał Mikołajczyk.

Drużyna Tomasza Kafarskiego przystąpiła do rywalizacji ze Śląskiem II po porażkach ze Zniczem Pruszków i Ruchem Chorzów. Trener znowu namieszał w składzie. Posadził na ławce Damiana Byrtka, Łukasza Wolsztyńskiego i Szymona Skrzypczaka. Za nich zagrali Michał Grobelny, Tomasz Mikołajczak i Artur Pląskowski. Ten ostatni trafił do siatki w 16. minucie po podaniu Mateusza Klichowicza. Także Pląskowski miał spory udział przy drugim trafieniu. Po zmianie stron wrzucił piłkę do wchodzącego w pole karne Michała Mikołajczyka. Wahadłowy MKS-u pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie.

Po golu na 2:0 miejscowi cofnęli się bardzo głęboko. Śląsk II wykorzystał to co rusz wchodził z piłką pod bramkę. W 65. minucie Szymon Korcz zdobył bramkę kontaktową. Goście mieli sporą przewagę w posiadaniu piłki. Chojniczanka długimi fragmentami broniła się całym zespołem. Z trybun było słychać gwizdy. Młody zespół z Wrocławia do końca walczył o remis. Nie udało się. Żółto-biało-czerwoni odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie i z 15 punktami zajmują trzecie miejsce. Pierwsza jest Stal z 19 punktami, a drugi Ruch z 18.