Orkan lepszy w derbach. Perła na szóstkę (GALERIA)

11:59, 29.09.2021 | M.S.

Kibice z Lubni wierzyli, że ich ulubieńcy zdobędą pierwsze punkty w tym sezonie. Po pierwszych 45 minutach Sokół był na jak najlepszej drodze do wygranej lub chociażby remisu z Orkanem. Ostatecznie w derbach gminy Brusy górą byli goście. Mieczysław Łepek i spółka zwyciężyli 2:1 po trafieniach w końcówce.

W pierwszej połowie Sokół zdobył dwa gole. Jeden został uznany, a drugi nie. Autorem trafienia był Michał Laska. Orkan atakował, lecz nie potrafił przekuć tego na zdobycz bramkową. Decydujący okazał się ostatni kwadrans. W 75. minucie Szymon Pestka pokonał bramkarza Sokoła. Tuż przed końcowym gwizdkiem Tadeusz Lorek przesądził o wygranej przyjezdnych. Trzy oczka dały Orkanowi awans na 7. miejsce.

Po trzy punkty w 6. kolejce B-klasy sięgnęły także Perła, LZS, MKP, Kolejarz II i OTS. Najwyższą wygraną zaliczyła drużyna z Czyczków, która pokonała aż 6:1 Zielonych Łąg. Wygrana dała Perle pozycję lidera rozgrywek.