MKS Handball wygrał w Gdańsku rzutem na taśmę. Teraz Pogoń Szczecin

19:05, 27.10.2021 | .

MKS Handball po raz piąty zwycięski. Drużyna prowadzona przez Pawła Jakubowskiego wygrała 25:24 (11:12) z Wybrzeżem Gdańsk. Czerszczanie zajmują trzecie miejsce w II lidze piłki ręcznej.

Początek meczu nie zwiastował niczego dobrego. Wybrzeże szybko objęło prowadzenie. W 6. minucie na tablicy wyników zrobiło się 4:0. W kolejnych fragmentach czerszczanie mozolnie odrabiali straty. W 18. minucie było 6:6. Gospodarze nie dali za wygraną. Na przerwę zeszli, prowadząc 12:11. Po zmianie stron oglądaliśmy zupełnie inny Handball. W 36. minucie goście zbudowali sporą przewagę. Mieli na koncie już 17 goli, a Wybrzeże tylko 13. To jednak nie był koniec emocji. Gospodarze zaczęli zmniejszać dystans. Na minutę przed końcem znowu mieliśmy remis po 24.

Ostatnie dwie akcje zostały rozegrane po mistrzowsku. Najpierw Łukasz Dobrzański świetną obroną zatrzymał atak Wybrzeża. Natomiast w ostatniej szarży MKS chciał oddać rzut w ostatnim momencie. Decydujący cios na dwie sekundy przed końcem zadał Paweł Jakubowski. Było to najbardziej zacięte spotkanie Handballu w tym sezonie. Na słowa uznania zasługuje cały zespół, jednak warto wyróżnić zdobywcę aż 10 goli: Bartłomieja Węckowskiego. Kolejne spotkanie MKS zagra u siebie z Pogonią Szczecin. Początek w sobotę o godz. 17.00.