Nowi Nowa Cerkiew górą w derbach. Koniec rundy w A-klasie (GALERIA)

21:12, 16.11.2021 | .

Derby gminy Chojnice dla Nowych. Drużyna Krzysztofa Wilka wygrała 3:0 z Jantarem Pawłowo na zakończenie jesieni w A-klasie. Jak poszło pozostałym dwóm zespołom z powiatu chojnickiego na koniec rundy? Unia Klawkowo wygrała 4:1 w Zblewie, a Brda Rytel zremisowała 2:2 z Czarnymi Piece.

Za nami ostatni weekend z A-klasowymi bojami. Kibiców w regionie najbardziej interesowało derbowe starcie w Nowej Cerkwi. Tam Nowi podejmowali Jantara. Spotkanie obfitowało w sporą liczbę sytuacji podbramkowych. Jednak to gospodarze przystąpili do gry z lepiej nastawionymi celownikami. Worek z golami otworzył Krzysztof Korczyc w 24. minucie. Goście ruszyli do odrabiania strat. Wiktor Schachta nie dał się pokonać. Raz pomogło mu szczęście, gdy piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie zawodnicy obu ekip podostrzyli. Posypały się żółte i czerwone kartki. Otrzymali je kolejno Przemysław Lorbiecki z Jantara w 61. minucie i Mateusz Szupiński z Nowych w 81. minucie. W międzyczasie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Z 1:0 na 3:0. Najpierw „samobója” zaliczył bramkarz Jantara Daniel Landowski. Wynik ustalił Kacper Sreberski w 77. minucie. Dla Nowych było to piąte zwycięstwo. Podopieczni Krzysztofa Wilka mają teraz 16 punktów i zajmują 11. miejsce. Jantar jest 9. z 17 punktami.