Wigry skromnie ograne. Chojniczanka goni czołówkę (GALERIA)

11:35, 21.11.2021 | .

Skromnym zwycięstwem gospodarzy 1:0 zakończyło się sobotnie spotkanie Chojniczanki Chojnice z Wigrami. Gola na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Wolsztyński. MKS traci już tylko dwa punkty do drugiego Ruchu Chorzów. "Niebiescy" jednak nie rozegrali jeszcze meczu w 18. kolejce eWinner II ligi. Dlaczego?

Celny strzał, który pozwolił Chojniczance ograć Wigry został oddany w 14. minucie. Łukasz Wolsztyński huknął z lewej nogi z około 18 metrów. Piłka wpadła w okienko bramki Wigier. Gospodarze mogli jeszcze zdobyć minimum jednego gola przed przerwą, ale zimnej krwi nie zachował Kamil Mazek. Skrzydłowy trafił w boczną siatkę w sytuacji sam na sam.

Miejscowi przeważali przed przerwą. Po zmianie stron goście ruszyli do ataku. Nie potrafili jednak pokonać Kamila Brody. Chojniczanka przez wiele minut znowu się broniła. Przypominało to trochę poprzednie spotkanie z KKS Kalisz. Na szczęście udało się dowieźć wygraną do końcowego gwizdka. MKS wygrał dziesiąte spotkanie w tym sezonie. Chojniczanka jest trzecia. Traci dwa oczka do drugiego Ruchu. "Niebiescy" jednak nie grali swojego meczu w 18. kolejce. Dlaczego? Został on przełożony na 1 grudnia. To przez zakażenia koronawirusem w drużynie rywala Ruchu - Pogoni Siedlce. Z tego samego powodu na boisko nie wybiegł także lider rozgrywek Stal Rzeszów.