MKS Handball Czersk przegrał z liderem. Teraz przerwa zimowa

15:29, 30.11.2021 | .

Porażka MKS Handball w II lidze piłki ręcznej. Drużyna Pawła Jakubowskiego nie sprawiła niespodzianki w Tczewie. Przegrała wyraźnie z MKS Sambor. Szczypiorniści z Czerska są na piątym miejscu na półmetku sezonu.

Od pierwszego gwizdka nic nie układało się po myśli Handballu. To gospodarze rozwiązali worek z golami. Zespołowi Pawła Jakubowskiego dwukrotnie udało się wyrównać. Od 4 minuty lider nie oddał już prowadzenia. Czerszczanie kilka razy złapali kontakt. Jednak gdy udało się odrobić 2-3 trafienia, to Sambor znowu odjeżdżał. Działo się tak w 20 minucie (wyniki 10:9 i 11:10). Później faworyt spotkania odskoczył na dobre. Na półmetku Sambor prowadził 18:13.

Po przerwie gospodarze powiększali przewagę.  Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 36:25. Najwięcej goli dla gości zdobyli Mateusz Łoński - siedem i Bartłomiej Węckowski - pięć. Handball na półmetku ligi jest piąty w tabeli. Uzbierał 18 punktów. Do trzeciego AZS Fahrenheit Gdańsk traci trzy oczka. Liga wraca pod koniec stycznia. Czerszczanie w pierwszym starciu rundy rewanżowej spotka się na wyjeździe z AZS UKW Bydgoszcz.