Druga wygrana w zimowych sparingach. Widzew Łódź - Chojniczanka 1:2

14:26, 22.01.2022 | .

Drugi sparing i druga wygrana. Chojniczanka pokonała 2:1 wicelidera I ligi Widzew Łódź. Gole dla MKS-u zdobyli Michał Mikołajczyk i Artur Pląskowski.

W pierwszym meczu kontrolnym MKS ograł 4:0 III-ligowy Świt Skolwin. W drugim starciu zespół Tomasza Kafarskiego ograł mocnego przeciwnika. Rywalem Chojniczanki był czołowy zespół I ligi Widzew Łódź. Do przerwy chojniczanie prowadzili po trafieniu Michała Mikołajczyka. Blisko gola był też Mateusz Klichowicz. Piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

W przerwie obaj trenerzy dokonali sporej liczby zmian. Chojniczanie podwyższyli prowadzenie w 63. minucie. Bramkarza Widzewa pokonał Artur Pląskowski po centrze Marcina Trojanowskiego. Chwilę później łodzianom udało się zdobyć bramkę kontaktową. Sebastiana Sobolewskiego pokonał Karol Danielak. RTS ruszył do ataku. Jednak to nie dało mu gola na 2:2.

Widzew - Chojniczanka 1:2 (0:1)
Gole:
0:1 Mikołajczyk 29, 0:2 Pląskowski 63, 1:2 Danielak 73.
Widzew w I połowie: Wrąbel - Stępiński, Nowak, Tanżyna, Nunes - Zieliński, Kun, Hanousek, Villa - Guzdek, Montini.
Widzew w II połowie: Reszka - Stępiński, Hanousek, Tanżyna (63 Dębiński), Gołębiowski - Zieliński (63 Owczarek), Chwałowski, Karasek, Danielak - Kita, Machałek.
Chojniczanka w I połowie: Lewandowski - Grolik, Byrtek, Kasperowicz - Niepsuj, Czajkowski, Wolsztyński, Karbowy, Mikołajczyk - Mikołajczak, Klichowicz.
Chojniczanka w II połowie: Lewandowski (67 Sobolewski) - Olszewski, Bartosiak, Grobelny - Mazek, Cegiełka, van Huffel, testowany, Trojanowski - Formela (78 Koniuszy), Pląskowski
Żółte kartki: Hanousek - Byrtek, Kasperowicz, Grolik, Van Huffel, testowany.
Sędzia: Banasiak (Łódź).