Zamknij
REKLAMA

Kadetki z Boxing Team Chojnice na medal - złoty, dwa srebrne i brązowy

12:27, 12.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Złoto, dwa srebra i brąz. Takim dorobkiem mogą pochwalić się dziewczyny z Boxing Teamu Chojnice, które wzięły udział w 28. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Podlaskie 2022” w boksie. W poniedziałek nasze medalistki zostały przywitane z honorami przez prezesa Andrzeja Mielke oraz klubowych kolegów.

Turniej dla najlepszych kadetek i kadetów odbył się na przełomie kwietnia i maja w hali Olimpijczyków Polskich w Łomży. Na ringu pojawiło się około czterysta talentów pięściarskich w wieku 15-16 lat. – Jest gromadka bardzo utalentowanych dzieciaków. Na Paryż jeszcze nie, ale może już na Los Angeles – powiedział Grzegorz Nowaczek – prezes Polskiego Związku Bokserskiego. W tej grupie mogliśmy znaleźć reprezentantów Chojnic z dwóch klubów – Boxing Team oraz UKS Bokser. Do domu z medalami wróciła tylko żeńska załoga Boxing Teamu. Dziewczyny chcą pójść w ślady swoich poprzedniczek – Sandry Ponickiej (wówczas Rybakowskiej) czy Larysy Bylickiej (wówczas Sabiniarz). Obie są multimedalistkami zawodów rangi krajowej. Ich młodsze koleżanki, czyli Wanessa Gruchała (do 48 kg), Julia Wałdoch (do 50 kg), Zuzanna Ligman (do 52 kg) czy Marta Faryno (do 80 kg) wykonały pierwszy krok, aby pójść w ich kierunku.

Złotem może pochwalić się Ligman, która w ćwierćfinale wygrała z Wiktorią Wysocką (Champion Włocławek), a w półfinale z Dominiką Kondracką (Orlęta Łuków). W obu walkach sędziowie byli jednogłośni. Tak samo było w finale. W pojedynku o złoto Ligman rozprawiła się z Kornelią Poliwczak (Start Grudziądz).

Nieco krótszą ścieżkę do medalu miała Wałdoch. Zaczęła rywalizację od półfinału, w którym nie dała szans Kornelii Pulchny (Jawor Team Jaworzno). W finale musiała uznać wyższość Martyny Koczkodaj (Sportowy Żyrardów) i przywiozła do domu srebrny medal. W kategorii wagowej do 48 kg rywalizowała Wanessa Gruchała. W ćwierćfinale pokonała Darię Onoszkę (Champion Włocławek). W półfinale przegrała z późniejszą mistrzynią Darią Formelą (Scorpion Szczecin). Ostatecznie Gruchała musiała zadowolić się brązowym krążkiem. W wadze do 80 kg oglądaliśmy Faryno. Tutaj ciosy już trochę ważyły. W ćwierćfinale chojniczanka pokonała Małgorzatę Porębę (Garda Gierałtowice) przez RSC w drugiej rundzie. W półfinale zawodniczka Boxing Teamu wygrała z Julią Lisowską (Gwarek Łęczna). Niestety w finale zeszła z ringu pokonana. Mistrzynią w jej wadze została Amelia Kostrzewa (ŁKS Łódź).

Więcej o OOM w najnowszym "Czasie Chojnic".

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%