Red Devils Chojnice pewne utrzymania w Ekstraklasie!

19:53, 14.05.2022 | .

Trzecie zwycięstwo z rzędu Red Devils Chojnice. "Czerwone Diabły" wygrały 5:3 z Legią Warszawa. Drużyna prowadzona przez Jacka Burglina jest już pewna gry w Ekstraklasie w kolejnym sezonie.

Do przerwy w Warszawie padły dwa gole. Pierwsza na prowadzenie wyszła Legia. Goście wyrównali w 10. minucie. Gola zdobył Kristian Medon. Po zmianie stron lepiej prezentowali się goście. "Czerwone Diabły" w 30. minucie prowadziły 3:1. Na listę strzelców wpisali się Andre Silva i Patryk Laskowski. Stołeczny klub próbował jeszcze nawiązać walkę z Red Devils. Na drugiego gola Legii goście odpowiedzieli dwoma bramkami. Na 4:2 trafił Patryk Laskowski, a na 5:3 Robert Świtoń.

Trzy punkty wywindowały chojniczan aż na siódme miejsce. Po 28. kolejce jest już pewne, że Red Devils utrzyma się w Ekstraklasie. Przewaga RD nad strefą spadkową wynosi dziewięć punktów. Do końca rozgrywek pozostały dwa spotkania.