Święto triathlonu w Charzykowach. Kto był najszybszy? (GALERIA)

04:07, 13.06.2022 | .

Kolejna edycja Marburk Triathlon Charzykowy 2022 przeszła do historii. W sobotę zawodnicy ścigali się na dwóch dystansach - 28,25 km oraz 112,99 km, a w niedzielę na jednym - 56,5 km. Zorganizowany został także wyścig sztafet.

Sobota należała do jednego zawodnika - Łukasza Kriegera. Triathlonista z gminy Chojnice wygrał dystans sprinterski i przy okazji pobił rekord trasy. Jako jedyny zawodnik zszedł poniżej godziny. Przekroczył linię mety z czasem 58 minut i 47 sekund. Na starcie stanęło ponad dwustu zawodników. W pierwszej setce zmieścili się także Jacek Kryger z Rytla, Piotr Mankiewicz z Chojniczek, Maciej Skiba z Chojnic oraz Hubert Hajduk z Chojnic.

Na dystansie 112,99 km najlepszy był Christopher Pietruczuk z Kołobrzegu. W niedzielę o godz. 11.00 wystartowali triathloniści na tzw. "ćwiartce" czyli 56,5 km. Wygrał Piotr Mazur z Grudziądza. Na 27. pozycji uplasował się Wojciech Urowski z Charzyków.