Radość w Brusach. Tęcza wygrała 2:1 ze Spójnią i zostaje w V lidze (GALERIA)

14:33, 17.06.2022 | .

Zawodnicy Tęczy Brusy trzymali swoich fanów w niepewności praktycznie do ostatniego gwizdka. MLKS do końca musiał bić się o utrzymanie. Jeżeli gospodarze straciliby punkty w Boże Ciało ze Spójnią to spadliby do A-klasy. Na szczęście udało się uniknąć czarnego scenariusza. Podopieczni Janusza Fabicha wygrali 2:1 po golu w doliczonym czasie gry.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Na listę strzelców wpisał się Marek Steinborn. Dodajmy, że Tęcza nie miała jeszcze pewnego utrzymania przed meczem. Co innego jej rywal Spójnia Sadlinki. Prezes Rafał Gawin był na bieżąco z wynikiem w Godziszewie. Tam Styna walczyła z Żuławami Nowy Dwór Gdański. W drugiej połowie Tęcza straciła gola. Na dodatek Styna wyszła na prowadzenie. Bruszan od spadku dzielił jeden gol. Defensywa Tęczy musiała bardzo uważać. Mateusz Żakowski nie dał się już pokonać mimo okazji przyjezdnych. W doliczonym czasie gospodarze postawili kropkę nad "i". Wygraną zapewnił im Robert Orzłowski. Chwilę po golu na 2:1 sędzia zakończył mecz.

Tęcza zakończyła sezon 2021/22 na 13. miejscu. Zdobyła 38 punktów w 34 meczach. Poprzednie rozgrywki MLKS ukończył na 9. pozycji.