Derby gminy w Pawłowie na remis. Unia Klawkowo utrzymana (GALERIA)

11.25, 22.06.2022 . Aktualizacja: 11.26, 22.06.2022

Do niedzielnego popołudnia musieliśmy czekać na końcowe rozstrzygnięcia w A-klasie. O godz. 13.00 rozpoczęły się ostatnie mecze na siódmym poziomie rozgrywkowym. W tropikalnych warunkach Jantar Pawłowo podejmował u siebie Nowych z Nowej Cerkwi. Na własnym boisku finiszowały Unia Klawkowo i Brda Rytel. Jak im poszło?

W 7. minucie goście wyszli na prowadzenie. Piłkę w siatce umieścił Kacper Sreberski. Jantar wyrównał po samobójczym golu Marcina Czarnowskiego. Oba zespoły miały jeszcze sporo okazji na kolejne trafienia. Brakowało jednak zimnej krwi oraz skupienia w polu karnym. Możliwe, że to przez wysoką temperaturę. Zawodnicy co rusz musieli schładzać organizmy.

Nowi zakończyli ligę na 6. miejscu, a Jantar na 7. Zawodnicy z Nowej Cerkwi zdobyli łącznie 39 punktów. Natomiast ci z Pawłowa zgromadzili o dwa mniej. Co ciekawe, Jantar strzelił 74 gole, a Nowi „tylko” 43.

Tuż pod zespołami z gminy Chojnice uplasowała się Brda Rytel. Podopieczni Mateusza Weyny na koniec ligi urządzili sobie festiwal strzelecki na „Modraku” (mecz rozgrywany był w Chojnicach). Pokonali Czarnych Piece aż 8:2. Hat tricka ustrzelił Otar Tedoradze. Gruzin trafiał w 9., 18. i 40. minucie. Do przerwy gola zdobył jeszcze Patryk Kosiedowski. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Brda dołożyła jeszcze cztery bramki. Natomiast Czarni odpowiedzieli dwoma. Brda zakończyła ligę z 36 punktami.

Co działo się w Klawkowie? Beniaminek postanowił trzymać swoich fanów w niepewności. W przypadku porażki z Sokołem Zblewo i wygranej Czarnych Piece w Rytlu, to Unia spadłaby do B-klasy. Po kwadransie Sokół prowadził 1:0. Jednak po przerwie to Unia była lepszych nastrojach. Gospodarze w kilka minut zdobyli dwa gole. To jednak nie koniec emocji. W 52. i 62. minucie Sokół trafił dwukrotnie. Miejscowi nie poddali się. W 72. minucie znowu mieliśmy remis. Wyrównał rezerwowy Jakub Kozłowski. Już w doliczonym czasie gry Bartosz Cieśliński dał Unii ósmą wygraną w sezonie i dopiero trzecią w rundzie wiosennej.