Wynik zły, a styl kiepski. Chojniczanka - Stal Rzeszów 1:1 (GALERIA)

22.01, 11.08.2022 .

Piąty mecz Chojniczanki w I lidze bez wygranej. Zaczęło się tak jak w Niepołomicach czyli od gola Tomasza Mikołajczaka na 1:0. Niestety radość gospodarzy trwała krótko. Nie minęło 60 sekund, a już był remis po trafieniu Kacpra Sadłochy. I to były było na tyle. Piłka wpadła do siatki jeszcze raz, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego u Marcina Grolika.

Pomimo tylko remisu Chojniczanka odbiła się od dna tabeli. Nie jest już ostatnia, a przedostatnia. MKS przeskoczył Resovię. W czwartek chojniczanie mierzyli się z innym klubem ze stolicy Podkarpacia - Stalą. To goście mieli przewagę w strzałach oraz posiadaniu piłki. Byli bliżej wygranej. Chojniczanka zagrała słabo. Co prawda to gospodarze otworzyli wynik. Wrzutkę Kamila Mazka wykorzystał Tomasz Mikołajczak. Jednak wynik 1:0 utrzymał się kilkadziesiąt sekund. Stal szybko wyrównała i starała się wyjść na prowadzenie. Miejscowi schowali się na swojej połowie. Szukali gry z kontry. Tak to wyglądało przed przerwą jak i po niej. Defensywna taktyka o mały włos zakończyłaby się... wygraną. Po jednej z nielicznych akcji Marcin Grolik trafił do siatki. Gospodarze zdążyli się wyściskać strzelca. Jednak po chwili sędzia podniósł rękę do góry. Po analizie powtórki sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej u kapitana Chojniczanki.

Po 5. kolejce Chojniczanka zajmuje 17. miejsce. Ma na koncie zaledwie dwa punkty (bilans 0-2-5). W świąteczny poniedziałek żółto-biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Początek o godz. 18.00.