Medalowy wrzesień Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Kto stanął na podium?

09.32, 16.09.2022 .

Mamy już wrzesień, a forma naszych żeglarzy nadal wysoka. Zawodnicy ChKŻ przywieźli do domu kolejny worek medali. Najwięcej zdobyli ich przedstawiciele klas ILCA 4, 6 i 7, czyli popularnego lasera. W dobrej dyspozycji jest także mistrz Polski w klasie 420 - Patryk Kosmalski.

Trudno jednym tchem wymienić wszystkie sukcesy przedstawicieli Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Wrzesień rozpoczął się od sześciu krążków na mistrzostwach Polski w sprincie klas ILCA. Na podium stawali Hanna Rogowska (U-16, ILCA 4), Jacek Kalinowski (U-17, ILCA 6), Maciej Panaś (ILCA 7, U-19), Laura Szulc (ILCA 6, U-19), Klara Sobczak (ILCA 6, U-19) oraz Jan Krawczyk (ILCA 6, U-19). W TOP10 znaleźli się także Rafał Balicki (4. w ILCA 4, U-16) oraz Mateusz Balicki (9. w ILCA 7, U-19).

Skończyły się mistrzostwa w sprincie, a za chwilę rozpoczęły się mistrzostwa Polski w olimpijskiej klasie ILCA 6. Na krajowym czempionacie klas ILCA przedstawiciele chojnickiej floty wywalczyli trzy medale. Po złoto sięgnęła Klara Sobczak. Natomiast srebro zgarnęli Jacek Kalinowski i Laura Szulc. Na regatach pojawiło się aż 120 łódek. Wysoko uplasowali się także Jan Krawczyk (4. w juniorach), Maciej Panaś (9. w juniorach), Mateusz Balicki (18. w juniorach) oraz Rafał Balicki (15. w juniorach młodszych).

Co słychać w pozostałych klasach? Kolejny krążek do bogatej kolekcji dołożył Patryk Kosmalski. Mieszkaniec Charzyków wraz z kolegą Tomaszem Lewandowskim wywalczył złoto w klasie 420. To czwarty tytuł tego duetu i łącznie piąty Kosmalskiego. W tych samych zawodach wystartował Jeremi Szczukowski. Zawodnik ChKŻ zajął 6. miejsce w „generalce", pływając razem z Dominiką Ołowiak. Dało im to brązowy medal wśród juniorów.