ChKS trzyma się czołówki V ligi. Kolejarz - Gwiazda Karsin 3:0 (GALERIA)

16.30, 30.09.2022 . Aktualizacja: 16.31, 30.09.2022

Patryk Drewek, Kamil Cybulski i Mateusz Kerszk nie mieli litości dla byłego klubu. Cała trójka zdobyła po golu w sobotnim meczu Kolejarz - Gwiazda. Wygrali gospodarze 3:0. ChKS utrzymał się w TOP3 ligi okręgowej, ale stracił Pawła Arndta. Napastnik opuścił boisko z kontuzją w przerwie.

Przed przerwą obejrzeliśmy tylko jednego gola. Zdobył go Patryk Drewek w 33. minucie. Gwiazda próbowała odrobić straty. Jednak czujny w bramce był Sebastian Kartuszyński. O pechu może mówić Paweł Arndt. Po jednym ze starć upadł na boisko. Niestety mecz zakończył się dla niego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Przy pomocy trenera i kierownika poszedł do szatni.

Za Arndta po przerwie pojawił się Kamil Cybulski. Wprowadzenie tego gracza było strzałem w dziesiątkę. Już w 50. minucie „Cybul” wpisał się na listę strzelców. Dwubramkowa zaliczka dała komfort miejscowym. Kolejarz mógł czekać na to, co zrobi Gwiazda. Goście z Karsina z biegiem czasu musieli coraz bardziej ryzykować. To dało Kolejarzowi okazję do gry z kontry. Kropkę nad „i” udało się postawić w doliczonym czasie gry. Kolejny raz jedną z głównych ról odegrał rezerwowy. Tym razem Szymon Jurak, który asystował przy trafieniu Mateusza Kerszka. Trzeci gol był gwoździem do trumny dla gości. Gwiazda zaliczyła tym samym drugą porażkę w tym sezonie, a Kolejarz siódme zwycięstwo. Chojniczanie mają teraz na koncie 21 punktów. Zajmują trzecie miejsce. Taką samą zdobyczą mogą pochwalić się Supra Kwidzyn i Styna Godziszewo.