Wisła odpłynęła do Krakowa bez punktów. Święto na trybunach (GALERIA)

10.10, 01.10.2022 . Aktualizacja: 10.12, 01.10.2022

Chojniczanka ograła Wisłę Kraków. MKS wygrał 1:0 po golu Tomasza Mikołajczaka z rzutu karnego na początku drugiej połowy. Świetny mecz w bramce rozegrał Mateusz Kuchta. Golkiper kilka razy zatrzymał "Białą Gwiazdę".

To było święto futbolu w "grodzie tura". Już przed meczem zostały wykupione wszystkie bilety. Doping dla gospodarzy nie milknął od pierwszej do ostatniej minuty. Miejscowi piłkarze postarali się o to, aby ich fani nie wyszli ze stadionu smutni. W pierwszej połowie przewagę miała Wisła. Krakowianie byli blisko trafienia, ale gospodarzom udało się przetrwać. Na początku drugiej połowy Patryk Tuszyński został sfaulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego na gola zamienił Tomasz Mikołajczak.

"Biała Gwiazda" próbowała odrobić straty. Nie mogła jednak przechytrzyć chojnickiej defensywy z Mateuszem Kuchtą na czele. Gościom nie pomogła nawet czerwona kartka dla Mateusza Bartosiaka. Trzy punkty zostały w "grodzie tura". Dla Chojniczanki było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie. MKS ma na koncie 14 punktów i zajmuje 13. miejsce. W następnej kolejce żółto-biało-czerwoni zagrają w Niepołomicach z Sandecją Nowy Sącz.