Zamknij

Arek Reca idzie do Serie A! Podpisze kontrakt z Atalantą Bergamo

20:07, 05.06.2018 | M.S.
REKLAMA
Skomentuj

To wielki dzień dla Arkadiusza Recy oraz wszystkich, którzy dołożyli chociaż małą cegiełkę do jego rozwoju. Wychowanek Kolejarza Chojnice w piątek ma podpisać kontrakt z siódmym klubem  Serie A ubiegłego sezonu – Atalantą Bergamo. Nieoficjalnie mówi się, że Włosi zapłacą za niego aż 4 mln euro!

Wszyscy kibice futbolu z Chojnic i okolic znają historię Arkadiusza Recy. Piłkarz pochodzący z Nieżychowic jest wychowankiem Kolejarza Chojnice. Grał w nim do 15 roku życia. W kolejnych trzech sezonach bronił barw Chojniczanki. Grał głównie w zespołach juniorskich i rezerwach. Zaliczył też 15 minutowy epizod w zespole seniorów.

Sezon 2013/14 spędził w III-ligowym Koralu Dębnica. Później niechciany w Chojnicach wyruszył w świat. Najpierw do Floty Świnoujście (grał w niej do maja 2015 roku). Później do Wisły Płock (lata 2015-18). W zakończonych niedawno rozgrywkach zbierał bardzo dobre oceny. Był ustawiony na lewej obronie. Zainteresowały się nim kluby zagraniczne. W poprzednim numerze „Czasu Chojnic” pisaliśmy, że może trafić do Spal 2013. Ostatecznie z „nafciarzami” porozumiała się Atalanta Bergamo. Kontrakt ma zostać podpisany w piątek.

Nieoficjalnie mówi się, że zawodnik przejdzie do siódmego klubu Serie A za 4 mln euro.

Fot. dzięki uprzejmości oficjalnej strony Wisły Płock

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone