Wygrali u siebie po 74 dniach. Chojniczanka - Wigry 3:1 (GALERIA)

23:20, 28.11.2018 | M.S.

Zimowa aura towarzyszyła zaległemu spotkaniu 19. kolejki I ligi. Na zmrożonym i białym boisku Chojniczanka pokonała 3:1 Wigry Suwałki. Gole w pierwszej połowie zdobyli Miłosz Przybecki i Tomasz Mikołajczak. Wynik pod koniec spotkania ustalił Damian Piotrowski. Dla MKS-u to pierwsza wygrana u siebie od 15 września.

Piłkarze Chojniczanki i Wigier stworzyli ciekawe widowisko w środowy wieczór. Kibice, którzy solidnie wymarzli na trybunach, zobaczyli cztery gole i jeszcze co najmniej kilka niewykorzystanych, 100-procentowych okazji. Na dobrą sprawę goście mogą podziękować chojniczanom, że ci po kwadransie nie prowadzili 3:0 lub 4:0. Po pierwszych 45 minutach MKS miał dwa gole przewagi. Premierowego gola dla Chojniczanki zdobył Miłosz Przybecki. Chwilę później "poprawił" Tomasz Mikołajczak.

Wigry próbowały zdobyć bramkę kontaktową. Przeszkadzał im jak mógł Radosław Janukiewicz. Raz na drodze piłki stanęła poprzeczka. Przyjezdni dopięli swego w 66. minucie. Ładnym strzałem popisał się Martin Adamec. Na szczęście w końcówce rezerwowy Damian Piotrowski trafił na 3:1 i dzięki temu mieliśmy nieco spokojniejszą końcówkę niż zwykle. Trzy punkty dały Chojniczance awans na 7. miejsce. Liderem jest Raków, a wiceliderem Sandecja do której MKS traci dziewięć oczek.